X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
تناسب اندام و زیبایی بدن
پنج‌شنبه 10 دی‌ماه سال 1388
چند واقعیت تلخ در مورد چای
چند واقعیت تلخ در مورد چای    

1-  بوته چای جزء معدود گیاهانی است که به دلیل وجود سموم فراوان در بافت آن، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز انسان ندارد! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارند و هیچ چرنده، پرنده، حشره و ... به آن نزدیک نمیشود. اگر در بین علوفه چهارپایان (هر نوع که باشند) حتی کمی برگ چای باشد، حیوان به محض جویدن آنها را از دهانش بیرون میریزد!

2- در بسیاری از مناطق کشاورزی، برای آنکه احشام و سایر حیوانات به مزارع و کشتزارهای مختلف نزدیک نشده و زراعت را خراب نکنند، اطراف آنها را بوته چای میکارند. حیوانات با مشاهده بوته چای به مزرعه نزدیک نمیشوند!

 

3-   اولین وارد کننده تخم این گیاه به ایران در اوایل دوره قاجار انگلیسیها بودند که با همکاری عناصر خودفروخته ای در دربار قاجار کشت این گیاه و نوشیدن دمکرده آن را در ایران رواج دادند. عکس العمل علماء و حکمای سلیم النفس آن دوران در برابر این حرکت پلید استعماری شدید بود. در یکی از نامه هائی که به دربار قاجار نوشته شده است آمده: «چرا میخواهید گیاهی را در ایران رواج دهید که حتی الاغها از نزدیک شدن به مزارع آن خودداری میکنند! چای مولد سودا در بدن و سودا مقدمه سرطان است!». واقعیت آنست که حکمای ایران زمین از چند هزار سال قبل با این گیاه آشنائی داشته و به خوبی میدانستند که این گیاه ارزش غذائی نداشته، بلکه مصرف غیر داروئی آن مضر است.

4-   موادی که در اصطلاح علم شیمی ساختار مولکولی حلقوی دارند (مواد آروماتیک) سرطان زا هستند. «پلی فنول» یکی از مواد آروماتیک است که چای هم این ماده را دارد. فنول چیست؟ فنول یک ماده دارای ترکیبات حلقوی است که بر روی پوست، کبد و سیستم گوارش اثرات نامطلوبی می گذارد. جالب اینجاست که قریب به اتفاق مواد معطر شیمیائی که در کارخانجات به چای اضافه میکنند هم جزء مواد آروماتیک و سرطان زا هستند! (گل بود به بلبل هم آراسته شد!!)

5-   مصرف چای (خصوصاً پس از غذا که سالهاست عادت بسیاری از ایرانیان شده است) جلوی جذب آهن معدنی موجود در غذاها توسط بدن را میگیرد که در نتیجه منجر به بروز بیماری کم خونی مزمن در مصرف کنندگان میشود. چای دارای ترکیباتی به ‌نام تانن است که مزه‌ی تلخ چای را ایجاد می کند. تانن‌ها با آهن ایجاد رسوب می‌ نمایند و این رسوب به دلیل درشتی ملکول و سنگینی، غیر قابل جذب توسط بدن است. لذا در صورتی که غذای مصرفی دارای آهن بوده و بلافاصله بعد از آن چای مصرف شود، از جذب آهن آن جلوگیری می کند. فراموش نکنید که عارضه کم خونی خود باعث دهها بیماری دیگر در بدن میشود.

6-   همانگونه که گفته شد چای دارای ماده ای است به نام تانن. این ماده بسیار مدر است و به همین خاطر مایعات بدن را دفع کرده و پلاسما غلیط میشود. آنزیم ها در پلاسمای غلیظ نمی تواند فعالیت کنند و به همین خاطر مواد زائد در بدن انبار شده و موجب بیماریهای گوناگون می شود. ضمناً تانن موجب فعالیت بیش از حد سلول های اپیتلیال کلیه شده و کلیه را به مرور از کار می اندازد! 

منبع: سایت دکتر روازاده